Your SEO optimized title page contents

Ahşap Kapı Çeşitleri

Ahşabın sıcaklığı ve doğallığı son yıllarda ahşap malzemeye yönelimi arttırmış, ahşap kapı modelleri de bu tercihler içinde yerini almıştır. Pek çok renk ve modelde olan ahşap kapılar kendi içinde iki ana bölüme ayrılırlar. Doğal masif ahşap kapı dediğimizde tamamen ahşap keresteden üretilen kapıları anlıyoruz. Panel kapı ise amerikan kapı ismine verilen kapılardır. Masif ahşap kapılar sağlıklı oluşu nedeniyle çoğunlukla hastanelerde, okullarda, anaokullarında ve buna benzer yapılarda daha çok tercih edilirler. Çünkü yapımında oldukça az kimyasal kullanılır. Genel olarak kimyasal kullanılmaması ve bakteri barındırmaması özelliğiyle bilinirler ve bu özellik diğer kapı çeşitlerine karşı üstünlük sağlar. Panel kapı modellerinde ise uygulanan dolgu maddeleri ve kimyasal yüzey dolayısıyla doğal masif ahşaba göre zararlı kabul edilmektedir.

Panel kapılarında kendi içinde bazı üstünlükleri vardır. Maliyeti masif ahşap kapılara göre daha düşük olduğundan sıklıkla tercih edilmektedir. Masif ahşabın işlenilen ağaçların çeşidine göre bazı artı veya eksileri vardır. Kestane, meşe, çam, gürgen dış etmenlere daha dayanıklıdırlar. Dayanıklılık ağaçların cinsine göre çeşitlilik gösterir. Panel kapılar ise masif ahşabın sunduğu bütün üstünlükleri sunabilir. Ahşabın kendine özgü görüntüsünü başarılı olarak taklit eder, modern bir görünümü olması ile beraber, her çeşit görünüm altında işlenip, ahşap kapıların geleneksel biçimini de yansıtabilir. Ahşabın doğallığı ile birleşen teknoloji zengin renk ve desen seçeneklerini olanaklı kılar. Kolay temizlenmesi, ses ve ısıya dayanıklı olması panel kapıların üstünlükleri arasında sıralanır. Kullanılan mekanlara kattığı güzellik ve estetik sayesinde panel kapılar bugün her yerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Palmiye Ahşap Dekorasyon olarak ihtiyaç duyulan kapı modelini ve nerede kullanılacağını müşterimizle konuşur, tercih konusunda yardımcı olacak yönlendirmeleri ve bilgilendirmeleri yaparız. Yurt içi ve yurt dışında bir çokbaşarılı çalışmalarımız olan firmamız ahşap kapı konusunda da sektörünün öncü kuruluşları arasında yer alır. Gerek büyük ölçekli çalışmalarımızda gerekse küçük ölçekli hizmetlerimizde iş ayırt etmeksizin hedefimiz karşımızdaki müşterimizin memnuniyetidir. Konfor ve kalite ile beraber estetik görünüşü de ustaca dokunuşlarla meydana getiren Palmiye Ahşap Dekorasyon, başarılarını uzun yılların verdiği tecrübeyle beraber konusunun uzmanı dürüst çalışanlara borçludur. Ahşap kapı modellerinde ister masif ahşap, ister panel kapı olsun zengin model, renk, desen çeşitleri ve kaliteli işçilik ile müşterilerimizin hizmetindeyiz.